ABC drewna litego - Szkoła Drewna

Meble drewniane


Jeżeli zależy nam na tym, by wyposażenie domu służyło niezawodnie przez długie lata oraz utrzymywało swoje piękno, warto zastanowić się nad wyborem mebli drewnianych. Podczas gdy meble ze sklejki niszczą się już przy bardzo krótkim czasie użytkowania, meble drewniane zachowują klasę i nienaganny wygląd przez lata i są ponadczasową, funkcjonalną ozdobą domu.

Klasyka piękna

Nie bez powodu drewniane meble najczęściej przywodzą na myśl przytulną i rodzinną atmosferę. Zanim rozpowszechniły się meble z tworzyw sztucznych, to właśnie drewno było szeroko stosowanym materiałem do produkcji wyposażenia domu. Eleganckie i masywne stały dumnie w salonach naszych dziadków, a w niektórych domach wciąż cenione są bardziej niż szeroko dostępne meble ze sklejki. Prawidłowa pielęgnacja pozwala zachować wyrazistą barwę i cieszyć się ich wyrafinowanym pięknem nawet kilku pokoleniom. Nic więc dziwnego, że wiekowe drewniane antyki wciąż są wartościowe i tak wysoko cenione - nie tylko przez kolekcjonerów, ale również przez osoby, które chcą urozmaicić wnętrze swojego mieszkania.

meble drewniane Wybór mebli z drewna to nie tylko gwarancja jakości i trwałości - to również dbałość o swoje zdrowie. W produkcji mebli drewnianych nie wykorzystuje się szkodliwych sztucznych materiałów wywołujących reakcje alergiczne, dlatego są doskonałym wyborem do pokoju dziecięcego.

Kupując drewniane meble, mamy pewność, że nie pochodzą z taśmowej produkcji – nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, a co za tym idzie każdy produkt jest jedyny w swoim rodzaju. Meble z drewna to rozsądna inwestycja na długie lata – ponadczasowe i eleganckie pasują do każdego wnętrza, niezależnie od tego, czy urządzamy salon, kuchnię, czy sypialnię.