ABC drewna litego - Szkoła Drewna

Drewniane meble dębowe


Przy wyborze mebli warto kierować się ich trwałością. Meble to nie ubrania, nie wybieramy ich na jeden, czy dwa sezony – chcemy, by cieszyły swoim doskonałym wyglądem przez długie lata. Istotne są więc takie czynniki, jak trwałość drewna, odporność na słońce oraz wchłanianie wilgoci.

Pierwsze miejsce niekwestionowanie zajmują meble dębowe. Dąb to drewno bardzo twarde, a więc wysoce odporne na ścieranie – odporne na czynniki zewnętrzne przez dziesiątki lat zachowuje swoje ponadczasowe piękno. Nie jedna osoba kojarzy kunsztowne, masywne meble z salonów naszych dziadków. Ich piękna barwa od razu przyciągała uwagę. Masywne meble sprawiały wrażenie takich, które w niezmienionym stanie wytrzymać mogą całą wieczność.

Dębowa solidność i trwałość

meble debowe To doskonały wybór, jeżeli zależy nam na meblach solidnych i wysoce funkcjonalnych. Dąb to drewno niezwykle odporne na wilgoć dzięki czemu przez lata niezmiennie zachwyca swoją estetyką i naturalnym blaskiem. Meble dębowe nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, łatwe w użyciu specjalistyczne preparaty stosowane regularnie pozwalają zachować nienaganny wygląd drewna. Stylowe, reprezentacyjne meble z dębu dopasowują się do każdego rodzaju wnętrz – niezwykle wytrzymała struktura drewna pozwala na zastosowanie różnorodnych barwników dla uzyskania wyjątkowych kolorów.

Wybór mebli dębowych to pewność, że mamy do czynienia z produktem jedynym w swoim rodzaju – nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, usłojenie drewna zależy od wielu czynników. W przeciwieństwie do innych rozwiązań na rynku meblarskim, moda na drewniane meble nigdy nie przeminie. Meble z drewna dębowego to przede wszystkim gwarancja jakości i uniwersalne piękno.